Iнспекцiя державного архiтектурно-будiвельного контролю у Донецькiй областi
Доводимо до уваги забудовників, що Центр адміністративних послуг «Відкрита влада», за адресою б.Пушкіна, 32, приймає дозвільні документи від забудовників з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00 без перерви. У Центрі адміністративних послуг «Відкрита влада» Інспекція надає консультаційні послуги кожний вівторок та п’ятницю з 9.00 до 12.00

Відповіді на питання

Петро Запитання

Згідно статті 19 Про архітектурну діяльність "Проектні роботи, виконання яких не потребує наявності відповідного кваліфікаційного сертифіката" проектування об'єктів, які відповідно до законодавства не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на їх виконання. Чи підлягає ліцензуванню або кваліфікаційний сертифікат модернізація та реконструкція телекомунікаційних мереж, як було раніше, до відміни постанови від 28 липня 2010р.N 665

Відповідь:

Відповідно пп.1, 2 “Порядку ліцензування господарської діяльності, пов’язаної ізстворенням об’єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2007 №1396, ліцензуванню підлягає господарська діяльність, пов’язана із будівництвом об’єкту архітектури, що складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорій складності, тобто безпосередньо самі будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи. Таким чином вважаємо, що виконання розділу робіт з проектування об’єктів архітектури, у т.ч. з проектування модернізації та реконструкції телекомунікаційних інженерних мереж, на даний час ліцензуванню не підлягає.
Відносно питання отримання кваліфікаційного сертифіката інформуємо про те, що згідно “Порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 №554, відповідальні виконавці окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури (у тому числі архітектор, інженер-проектувальник), проходять професійну атестацію, за результатом якої видається відповідний кваліфікаційний сертифікат. Сертифікацію фахівців проводить Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, у зв’язку з чим для більш детальних роз’яснень по цьому питанню просимо Вас звертатися до даної установи.

Андрій Запитання

Требует ли соглосование с органами ГАСК разрешение о перепланировки квартиры с пристройкой балкона?и если ДА какие надо предоставить документы в ГАСК?

Відповідь:

Згідно ст. 4 Закону України «Про архітектурну діяльність» будівництво включає в себе нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт.
Таким чином, роботи з перепланування квартири не відносяться до будівельних, і отримання дозвільних документів на будівництво та введення до експлуатації не є необхідним.
У разі виконання будівельних робіт (роботи з нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств, реставрації, капітального ремонту), згідно з ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник має право виконувати такі роботи після:
1) направлення замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю (далі - орган державного архітектурно-будівельного контролю) - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування;
2) реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до I-III категорій складності;
3) видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності.
Бланки дозвільних документів розміщено у розділі "Інформація для громадян"

Олександр Запитання

В 2010 році був придбаний житловий будинок з надвірними господарськими будівлями та земельна ділянка для будівництва і обслуговування житлового будинку(є Державний акт). В 2014 році планую до житлового будинку добудувати кімнату розміром 7*4м. Скажіть, будь-ласка, як я повинен діяти і в якій послідовності, щоб будівництво було виконано на законній підставі?

Відповідь:

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорту забудови земельної ділянки.

Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до300 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.

Надання будівельного паспорта здійснюється спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури.

Відповідно до ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», випадку, якщо об’єкт, будівництво якого здійснюється на підставі будівельного паспорта, який не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об’єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України, то замовник має право виконувати будівельні роботи після направлення замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт Державній архітектурно – будівельній інспекції або її територіальному органу за місцезнаходженням об’єкта будівництва.

Відповідно до п.6 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 р. № 466, не пізніше ніж за один календарний день до початку виконання будівельних робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації або отримання дозволу на виконання будівельних робіт, внесених до переліку об’єктів, будівництво яких здійснюється після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт (про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт), замовник (його уповноважена особа) подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції повідомлення (про початок виконання будівельних робіт про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт) за формою згідно з додатком 1.

Замовник зобов’язаний протягом семи календарних днів з дня подання до Інспекції повідомлення про початок виконання будівельних робіт письмово поінформувати про це виконавчий орган сільської, селищної, міської ради або місцеву держадміністрацію за місцезнаходженням об’єкта будівництва, а також державні органи у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Павел Запитання

В 2002 году физическим лицом было преобретено\r\nздание \"коровника\". По техническому паспорту БТИ часть помещений этого здания прописаны как \"кабинет\", возможна или нет здача в оренду юридическому лицу помещений \"кабинет\" по прямому назначению – офіс

Відповідь:

Вказане питання не відноситься до компетенції Інспекції

Марина Запитання

Хотим, используя естественный рельеф участка выделенного под ведение личного сельского хозяйства, сделать прудик путём покрития почвы плёнкой.Фундамент использоватся не будет.Возможно ли устройство пруда без разрешительных документов?

Відповідь:

Згідно з п. 1 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів № 466 від 13.04. 2011 року, будівельні роботи - роботи з нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств, реставрації, капітального ремонту. Відповідно до вищевикладеного, якщо Вами будуть проведені роботи які не відносяться до будівельних робіт, необхідність отримання документів, які надають право на виконання будівельних робіт відсутня.

Олег Запитання

Скажіть будь-ласка, чи потрібно змінювати цільове призначення дачної ділянки(для ведення садівництва), щоб почати будівництво житлового будинку.

Відповідь:

Відповідно до п.3 ст. 35 Земельного кодексу України земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для закладання багаторічних плодових насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо.
Тобто будівництво індивідуального житлового будинку на земельній ділянці, призначеній для садівництва, чинним законодавством не передбачено.

Надія Запитання

У 2008 році був придбаний житловий будинок з надвірними господарськими будівлями та земельна ділянка для будівництва і обслуговування житлового будинку( є Державний акт). Через певний час на місці глиняного старого практично розваленого гаража побудували новий, більших розмірів. Також за самовільне будівництво був сплачений штраф в розмірі 170,0 грн. На місці хліва (глиняного) теж побудовано новий, але практично тих самих розмірів. До житлового будинку добудувалася кімната розміром 5*5 і на місці веранди нову більших розмірів. Скажіть, будь-ласка, мої дії на сьогодні? Чи достатньо буде виготовити новий технічний паспорт і просто зробити перереєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав?

Відповідь:

У разі якщо вказаний об’єкт було реконструйовано самочинно в період з 05.08.1992 по 13.03.2011 року, тоді відповідно до п. 3.2. Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 19.03.2013 № 95, замовник або його уповноважена особа подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції за місцезнаходженням об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта за формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку, до якої додаються:
• два примірники заповненої декларації;
• звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації (крім індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, прибудов до них загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них загальною площею до 100 квадратних метрів включно);
• засвідчені в установленому порядку копії:
• документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт;
• технічного паспорта.
Звертаємо увагу, що заява про прийняття в експлуатацію об'єкта підписується також співвласниками земельної ділянки та зазначеного об\'єкта (у разі їх наявності).
Крім того, відповідно до п. 3.1 Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 19.03.2013 № 95, документом, який засвідчує відповідність закінчених будівництвом до 05 серпня 1992 року індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, які не підлягають прийняттю в експлуатацію, вимогам законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, зокрема для потреб державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, є технічний паспорт, складений за результатами технічної інвентаризації.\r\nУ разі якщо, вказаний Вами об’єкт було збудовано самочинно після 13.03.2011 – повідомляємо, що порядок прийняття в експлуатації таких об’єктів чинним законодавством не встановлено.\r\nДодатково повідомляємо, що для прийняття в експлуатацію об’єктів, які були збудовані за наявності документу, що надає право на виконання будівельних робіт та у відповідності до затвердженої проектної документації, Вам необхідно надати до Інспекції два заповнених екземпляра декларації про готовність об’єкта до експлуатації, форма яких затверджена Постановою Кабінету Міністрів України № 461 від 13.04.2011 року.

Елена Запитання

Хотим продать сад.участок , в июле 2013 года, была получено разрешение от ГАСКА на проведение строит. работ (садовый дом), в случаи оформления договора купли- продажи новому владельцу необходимо регистрировать новые доку-ты в ГАСКе, или можно использовать ранее полученное?

Відповідь:

Відповідно до п. 14 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів № 466 від 13.04. 2011 року, у разі коли право на будівництво об'єкта передано іншому замовнику або змінено осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, замовник протягом трьох робочих днів звертається до Інспекції, яка зареєструвала декларацію, з повідомленням про зміну даних у зареєстрованій декларації за формою згідно з додатком 3 зазначеного порядку.
Бланки дозвільних документів розміщено у розділі /Інформація для громадян/

Екатерина Запитання

Сгорел дом барачного типа на 4 хозяина. Крыша, перекрытия, часть несущих стен уничтожены пожаром. Домостроение не пригодно для дальнейшего проживания. Хотим восстановить свою 1/4 часть дома с последующей реконструкцией. Подскажите, пожалуйста, куда нам обратиться и какие документы для этого нужны?

Відповідь:

Відповідно до п. 1 Порядку виконання будівельних робіт затвердженого Постановою КМУ № 461 від 13.04.2011 року, будівельні роботи - роботи з нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств, реставрації, капітального ремонту. \r\nЗгідно з ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник має право виконувати будівельні роботи після: \r\n1) направлення замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю (далі - орган державного архітектурно-будівельного контролю) - щодо об\'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об\'єктів будівництва, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування;\r\n2) реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об\'єктів будівництва, що належать до I-III категорій складності; \r\n3) видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об\'єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності.\r\nБланки дозвільних документів розміщено у розділі /Інформація для громадян/